2021-2022 Sezonunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE!

2021-2022 SEZONUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

Lisans işlemlerinde kullanılacak formlarda yeni sezonla ilgili güncellemeler yapılmıştır. Bu nedenle mutlaka formların sitemizden yeniden indirilerek doldurulması gerekmektedir. "Üst Menü"de yer alan "Dokümanlar" menüsü üzerine gelindikten sonra "Formlar" düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Aynı form sayfasına buraya tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

1) Lisans işlemleri ve diğer bütün işlemlerle ilgili bilgiler aşağıda yer alan "2021-2022 Spor Sezonu Uygulama Esasları El Kitapçığı"nda mevcuttur. Kulüplerimizin işlem yapmaya başlamadan önce kitapçığı detaylı olarak incelemesi gerekmektedir.

2) İşlemlerimiz haftanın ilk üç iş günü(Pazartesi, Salı ve Çarşamba) günleri mesai saatleri dahilinde yapılacak olup işlem gün ve saatleri dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.  

3) Evrakları haftanın ilk üç iş gününde federasyonumuza eksiksiz olarak bırakılan lisanslar, perşembe ve cuma günleri basılarak, kulüplerimize en genç aynı haftanın cuma günü, saat 15.00'e kadar teslim edilecektir.

4) Yapılan incelemeler neticesinde eksik evrak bulunduğu tespit edilen lisans dosyaları işleme alınmayacaktır.

5) 2021-2022 Futbol Sezonu'nda yapılacak lisans işlemlerinde Kişi Sağlığı Beyan Formu kullanılacaktır. Bu belgede 18 yaş üzeri sporcularda kendi beyan ve imzaları, 18 yaş altı sporcularda ise veli beyanı ve imzası geçerlidir. Kişi Sağlığı Beyan Formu ilgili kulüp tarafından kaşelenerek, imza yetkisi olan iki yönetici tarafından imzalanacaktır. Beyan formlarında mutlaka kaşeli fotoğraf bulunmalıdır. İmzasız veya fotoğrafsız formlar geçersiz sayılacaktır.

6) Filiz Lisans işlemlerinde Resmî Sağlık Raporu getirilmesi zorunludur. TFF talimatları gereğince filiz lisans işlemlerinde kişi beyanı kabul edilmemektedir.

7) İl Disiplin Kurulu'nca tedbirli olarak sevk edilen sporcu, yönetici ve antrenörlerin savunmalarını en geç 48 saat içerisinde 0326-214 95 67 numaralı faksımıza ya da ıslak imzalı nüshasını ASKF'ye teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde savunmadan feragat etmiş ve verilecek cezayı kabul etmiş sayılacaktır. Disiplin cezaları İl Disiplin Kurulu'nca talimatlar doğrultusunda verilmektedir. Verilen cezaların ASKF ile hiçbir şekilde ilgisi yoktur.

8) Haftalık Müsabaka Programları, her salı günü en geç 20.00'ye kadar http://www.hatayskf.org.tr/ adresli internet sitemizde yayımlanacaktır. Telefon edilerek federasyonumuzdan müsabaka yer ve saatleri ile ilgili bilgi talebinde bulunanlara sitemizde program yayımlanmış olduğu için ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır. Müsabaka yer ve tarihlerinde değişiklik olması durumunda kulüplere telefon, SMS ya da elektronik posta yoluyla bilgi verilecektir. 

9) Yayımlanan müsabaka programları ile ilgili yapılacak gün ve saat değişikliği talepleri için müsabakadan en az 10 (on) gün önce, gerekçenin detaylı olarak belirtildiği dilekçe ve mazerete sebep olan konu ile ilgili olarak kurumlardan alınan onaylı yazılar üst yazıyla federasyonumuza iletilmelidir. (Örneğin; sınavı olan bir sporcunun sınav takvimini gösteren bir onaylı yazı ya da -ulusal sınavlar için - sınav giriş belgesini dilekçesine ekleyerek kulübe vermesi ve kulübün dilekçeyi ekleriyle tarafımıza üst yazı ile bildirmesi gerekmektedir.) Müsabakaların tarihini değiştirme yetkisi Futbol İl Tertip Kurulu'ndadır.

10) Merkezde Defne Atatürk Stadı dışında saha olmadığından, Madenboyu ve Altınözü Sahalarına dönüşümlü olarak müsabaka verilecektir. 

11)  Hatay Merkez Sahaları olan Hatay Büyükşehir Belediyesi Esentepe ve Defne Çekmece Sahalarına ev sahibi - misafir takım ayrımı yapılmadan müsabaka verilebilecektir. İskenderun İlçesi Yan Sahası ve Sarıseki Sahalarına ev sahibi - misafir takım ayrımı yapılmadan müsabaka verilebilecektir.

12) Hakem, Gözlemci ve Saha Komiserleri'nin görevlendirilmelerini ilgili taban birlikleri yapmaktadır. Görev alacak kişilerin belirlenmesinde federasyonumuzun herhangi bir müdahalesi olmamaktadır. Olası hakem hatalarında ASKF'nin herhangi mesuliyeti yoktur. Ancak federasyonumuza resmi yazılı başvuru yapılması halinde kulüplerimizin hakkını savunmak için her türlü girişimde bulunulacaktır.

13) Kulüplerimizin ,başta lisans işlemleri olmak üzere,  yapacakları bütün işlem ve yazışmalarında sadece kulüp yetkilileri muhatap kabul edilecektir. Evraklar ve lisanslar kulüp yetkilileri harici kişilerden teslim alınmayacak ve teslim edilmeyecektir.

14) 2019-2020 sezonunda disiplin cezası alan sporcu, antrenör ve yöneticilerin cezaları; 2020-2021 sezonunun pandemi kaynaklı olarak oynatılmaması nedeniyle, 2021-2022 sezonunda infaz edilecektir.

15) Her türlü lisans işlemlerinde; vize, filiz, zayi, aktarma ve yönetici saha giriş kartı müracaat formlarında kulübün Türkiye Futbol Federasyonu'na tescil numarası mutlaka yazılacaktır. Tescil numarasını yazmayan kulüplerin belgeleri alınmayacaktır, sehven alınsa dahi işleme konulmayacaktır !

>>>> KULÜBÜNÜZÜN TFF TESCİL KODUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ. <<<<

16) Önemlidir! Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna üye olan kulüplerimizin Genel Kurul sonuçlarını ASKF’ye yazılı olarak, Genel Kurul Divan Tutanağı ile birlikte bildirmesi gerekmektedir. Ayrıca ASKF'nin Genel Kurulu'na katılmak ve seçme-seçilme hakkına sahip olabilmek için Hatay ASKF Genel Kurulu öncesinde, kendi Genel Kurullarında seçecekleri üç delegeyi “Genel Kurul Divan Tutanağı”nda belirterek ASKF'ye üst yazıyla birlikte bildirmeleri gerekmektedir. Federasyonumuzun Genel Kuruluna kulüplerimiz ancak bu şekilde delege gönderebilecektir. Delege bildirmeyen kulüpler, tüzüğümüz gereğince genel kurulumuzda herhangi bir hak iddia edemezler. 

2021-2022 Spor Sezonunda Bütün Kulüplerimize Başarılar Dileriz!