Aalen Heyeti Federasyonumuzu Ziyaret Etti

yükleniyor...Yükleniyor...

Alman Öğrenciler ve sorumlularından oluşan heyet Hatay'daydı. Alman öğrenciler dostluk futbol maçında ise 6-3 yenildi.

 Almanya Aalen Kültür Derneğine üye öğrenciler Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu ziyaret ederek Antakya ile olan ilişkilerini sağlam temellere oturtmaya devam ediyor.
Hatay A.S.K.F Başkanı Mehmet Öztürk'ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete; Aalen Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, Türk Kültür ve Spor Cemiyeti Başkanı Mithat Başaran, Aalen derneğine üye öğrenciler ve diğer davetliler katıldı. 
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Hatay A.S.K.F. Başkanı Mehmet Öztürk, Hatay'ın spor yapılanması hakkında bilgi vererek öğrencilerin Hatay'ı daha iyi tanıma imkanını sağladı.Bu ziyaretlerin sportif amaçlı 2013 yılında karşılıklı olarak gerçekleşmesi için çalışmalara başladıklarını açıklayan Öztürk, ziyaret anısına armağanlar sundu.
Aalen-Antakya kardeşliğinde siyasi, sosyal ve kültürel alanda iyi adımlar atılarak sağlam temellere oturtulduğuna dikkat çeken Aalen Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu da “Aalen-Antakya kardeşliğini spor yapılanmamızı ve spor felsefemizi onlara aktararak kardeşliğimizi daha kalıcı hale getireceğiz” şeklinde konuştu.
Türk Kültür ve Spor Cemiyeti Başkanı Mithat Başaran ise Hatay A.S.K.F. Ziyaretinde şunları söyledi:
“Gençlerimiz spor konusuna fazlasıyla önem vermektedir. Kötü alışkanlıklardan arındırdığının, sosyal ilişkilerine katkı sağladığının ve en önemlisi sağlıklı hayat yaşama imkanını sunduğunun fazlasıyla bilincindeler. Spor ve Kültür Cemiyeti olarak bu anlayışı daha iyi temellere oturtma adına sağladığınız imkanlardan dolayı mutluluk ve kıvanç duyuyoruz.”
Salı günü akşam saatlerinde gerçekleşen ASKF ziyareti sonrası Alman öğrencilerden oluşan futbol takımı, Antakyalı gençlerle yaptıkları halı saha futbol maçını 6-3 kaybetti.