Dünya İkincisi Hatay'dan!

 

 25 - 30 mart 2012 tarihleri arasında Malta’nın başkenti Valetta şehrinde yapılan 20. Uluslararası Liseler Dünya Kros Şampiyonasında Genç Bayanlar kategorisinde 3400 mt braşında EMİNE HATUN TUNA Dünya 2.si olmuştur.


       10 ülkeden toplam 55 sporcunun yarıştığı müsabakada birinciliği İngiltere’den Natalia HACKETT 11:23 lük derecesi ile alırken, sporcumuz EMİNE HATUN TUNA 11:26 ile ikinci, 11:27’lik derecesi ile Çin’li Yaxin GUAN üçüncü sırayı aldı.

                2010’da Slovakya’da yapılan liseler arası dünya kross şampiyonasında üçüncülüğü alan ve hedefinin daha yüksek olduğunu sürekli belirten Hatay’lı Milli Sporcu;  bu derece ile başarılarına bir yenisini eklemiş oldu. 2011’de Balkan Gençler Şampiyonasında birinci olan ve birçok müsabakada ilimizi en iyi şekilde temsil eden atletimiz temmuz ayında yapılacak olan ve uzun yıllardır kırılamayan gençler 1500 mt Yıldızlar Türkiye rekoru kırmak için çaba gösterecek olan TUNA “ bu müsabaka öncesi Milli Takım kampında iken il müdürümüz Emrullah TAŞKIN’a madalya sözü  vermiştim, bu vesile ile hoş geldiniz hediyesi olarak  kazandığım madalyayı kendilerine armağan ediyorum “ diyerek duygularını dile getirdi. Ayrıca 31.03.2012 tarihinde Kocaeli ilinde yapılacak balkan kros şampiyonası öncesi yapmış olduğu bu derece ile beklentileri yükselterek gözünü birinciliğe diken sporcumuza Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak başarılar diliyoruz.