Sezon Başlarken Yapılması Gereken İşlemler

KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE!

2019-2020 SEZONUNDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

1) Lisans İşlemleri ve Diğer Bütün İşlemlerle İlgili Bilgiler Aşağıda Yer Alan 2019-2020 Spor Sezonu El Kitapçığında Mevcuttur. Kulüplerimizin işlem yapmaya başlamadan önce kitapçığı detaylı olarak incelemesi gerekmektedir.

2) İşlemlerimiz haftanın ilk üç iş günü(Pazartesi, Salı ve Çarşamba) günleri mesai saatleri dahilinde yapılacak olup mesai saatleri dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.  

3) Evrakları haftanın ilk üç iş gününde federasyonumuza eksiksiz olarak bırakılan lisanslar, kulüplerimize en genç aynı haftanın cuma günü, saat 15.00'a kadar teslim edilecektir.

4) Yapılan incelemeler neticesinde eksik evrak bulunduğu tespit edilen lisans dosyaları işleme alınmayacaktır.

5) İl Disiplin Kurulu'nca tedbirli olarak sevk edilen sporcu, yönetici ve antrenörlerin savunmalarını en geç 48 saat içerisinde 0326-214 95 67 numaralı faksımıza ya da ıslak imzalı nüshasını ASKF'ye teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde savunmadan feragat etmiş ve verilecek cezayı kabul etmiş sayılacaktır. Disiplin cezaları İl Disiplin Kurulu'nca talimatlar doğrultusunda verilmektedir. Verilen cezaların ASKF ile hiçbir şekilde ilgisi yoktur.

6) Haftalık Müsabaka Programları(4 haftalık) her salı günü en geç 20.00'a kadar http://www.hatayskf.org.tr/ adresli internet sitemizde yayınlanacaktır. Müsabaka yer ve tarihlerini telefonla değil haftalık programlardan öğrenilecektir. Müsabaka yer ve tarihlerinde değişiklik olması durumunda kulüplere elektonik ortamda bildirilecektir. 

7) Yayınlanan müsabaka programları ile ilgili yapılacak gün ve saat değişikliği talepleri için en geç müsabakadan 10(on) gün önce gerekçenin detaylı olarak belirtildiği dilekçe ve mazerete sebep olan konu ile ilgili olarak kurumlardan alınan onaylı yazılar üst yazıyla federasyonumuza iletilmelidir. (Örneğin; sınavı olan bir sporcunun sınav takvimini gösteren bir onaylı yazı ya da -ulusal sınavlar için - sınav giriş belgesini dilekçesine ekleyerek kulübe vermesi ve kulübün dilekçeyi ekleriyle tarafımıza üst yazı ile bildirmesi gerekmektedir.) Müsabakaların tarihini değiştirme yetkisi Futbol İl Tertip Kurulu'ndadır.

8) Hatay Merkez Sahaları olan Antakya Nazım Koka, Hatay Büyükşehir Belediyesi Esentepe ve Defne Çekmece Sahalarına ev sahibi - misafir takım ayrımı yapılmadan müsabaka verilebilecektir.

9) İskenderun İlçesi Yan Sahası ve Sarıseki Sahalarına ev sahibi - misafir takım ayrımı yapılmadan müsabaka verilebilecektir.

10) Müsabakalarda görevlendirilen hakemlerin federasyonumuzla herhangi bir ilgisi yoktur. Görevlendirmeler İl Hakem Kurulu tarafından yapılmaktadır. Olası hakem hatalarında ASKF'nin herhangi mesuliyeti yoktur. Ancak federasyonumuza resmi yazıllı başvuru yapılması halinde kulüplerimizin hakkını savunmak için her türlü çalışma yapılacaktır.

11)Kulüplerimizn başta lisans ve her türlü işlemlerini ASKF'ye tesliminde ve işlem bitiminde iadesinde kulübün yetkilileri kişileri dışında teslim alınamaz, teslim edilemez

12)Her türlü lisans işlemlerinde; vize, filiz, zayi, aktarma ve yönetici saha giriş kartı müracaat formlarında kulübün Türkiye Futbol Federasyonu'na tescil numarası mutlaka yazılacaktır. Tescil numarasını yazmayan kulüplerin belgeleri alınmayacaktır!

>>>> KULÜBÜNÜZÜN TFF TESCİL KODUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ. <<<<

13) ÖNEMLİDİR! HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU'NA ÜYE OLAN KULÜPLERİMİZİN, ASKF'NİN GENEL KURULU'NA KATILMAK VE SEÇME-SEÇİLME HAKKINA SAHİP OLABİLMELERİ İÇİN GENEL KURUL ÖNCESİNDE KENDİ GENEL KURULLARINDA SEÇECEKLERİ ÜÇ DELEGEYİ GENEL KURUL DİVAN TUTANAĞINA YAZARAK ASKF'YE BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. KULÜPLER ANCAK BU ŞEKİLDE DELEGE GÖNDEREBİLECEKTİR. DELEGE BİLDİRMEYEN KULÜPLER TÜZÜĞÜMÜZ GEREĞİNCE GENEL KURULUMUZDA HERHANGİ BİR HAK İDDİA EDEMEZLER.